نمایش فایل(مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت)

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت را مشاهده می نمایید.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت|40064587|rsc|مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت,مبانی نظری و پیشینه با موضوع خلاقیت,خلاقیت

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

خلاقیت

یکی از ویژگی‌ها و صفات شناختی که در مباحث مختلف مورد توجه محققین و پژوهشگران قرار گرفته است ویژگی خلاقیت است با توجه به مشکلات مختلفی که دنیای امروز با آن دست به گریبان است توجه به تفکر انتقادی و عامل پیش‌بینی کنندهآن یعنی خلاقیت از اهمیت ویژه‌های برخوردار است.

2-5-1- تعریف خلاقیت

در بین روانشناسان توافقی که حاکی از نظر مشترک پیرامون تعریف خلاقیت باشد وجود ندارد. در واقع گستردگی تعریف، نشأت گرفته از دیدگاههای گوناگون روان شناختی از این پدیده است. خلاقیت فرآیندی از خلاق بودن است، مجموعه ای از اعمال که ایده‌ها افکار و اشیاء فیزیکی جدیدی را به وجود می‌آورد (کلایتون[1]،2002). آلدر[2](2002) "در کتاب چگونه هوش خلاق را تعریف کنیم؟"، خلاقیت را این گونه تعریف کرده است:

رانکو[3] (2007) نیز خلاقیت را شامل آفرینش چیزی جدید و مفید می‌داند. یکی از نظریه پردازانی که تحقیقات گسترده ای در رابطه با خلاقیت انجام داده است. تورنس (1998،به نقل از سیف، 1387)، سه تعریف برای خلاقیت در سه زمینه پژوهشی، هنری و وابسته به بقاء مطرح کرده است. به نظر وی تعریف پژوهشی خلاقیت عبارت است از فرآیند حس کردن مشکلات و مسایل، شکاف در اطلاعات، عناصر گم شده چیزهای ناجور، حدس زدن و فرضیه سازی درباره این نواقص و ارزیابی و آزمودن این حدس‌ها و فرضیه ها، تجدید نظر کردن و دوباره آزمودن آنها و بالاخره انتقال نتایج. تورنس در تعریف هنری خلاقیت به مصادیقی اشاره می‌کند که برخی ازمصادیق عبارتند از: خلاقیت مانند خواستن دانستن است، خلاقیت مانند دوباره نگاه کردن است، آفرینندگی مانند خط زدن خطاهاست، آفرینندگی مانند خواندن به سبک خود است. تورنس در تعریف خلاقیت"وابسته به بقاء" خلاقیت را عبارت از قدرت کنار آمدن با موقعیت‌های دشوار و خطرناک می‌داند، وقتی که شخص هیچ راه حل از پیش آموخته شده‌ای ندارد. گانیه (1985، به نقل از سیف، 1387) خلاقیت یا آفرینندگی را نوعی حل مسأله می‌داند که تازگی نتایج تفکر آفریننده از ویژگی‌های آن است. در نظریه گیلفورد آفرینندگی بر حسب تفکر واگرا تعریف شده است (سیف،1387).


[1] .Cliton

[2] .Alder

[3].Ranco


مطالب دیگر:
🔑دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارضات 65 صفحه🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تعارضات🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق آلکسی تایمیا 45 صفحه🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش آلکسی تایمیا🔑فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری آلکسی تایمیا🔑تشریح ساختار انواع آلکسی تایمیا و ارتباط آن با سبک های ابراز هیجان🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق مولفه های جنسی 58 صفحه🔑بررسی مولفه های جنسی و تشریح نظریه های آن🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابرازگری هیجانی 78 صفحه🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ابرازگری هیجانی🔑پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه ابرازگری هیجانی🔑پیشینه تحقیق و مبانی نظری ابرازگری هیجانی 76 صفحه🔑دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هیجان 65 صفحه🔑دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش هیجان🔑پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه هیجان🔑ادبیات نظری و پیشینه تجربی هیجان🔑ابرازگری هیجانی و تشریح ابعاد و مولفه های هیجان🔑دیدگاه ها و نظریه های ابرازگری هیجانی و بررسی سبک های آن🔑بررسی انواع تفاوت ها در ابرازگری هیجانی و تشریح کنترل و دوسوگری در آن🔑پیشینه تحقیق و مبانی نظری مدیریت زنجیره تامین 42 صفحه🔑پیشینه پژوهش و چارچوب نظری مدیریت زنجیره تامین🔑پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه مدیریت زنجیره تامین🔑ادبیات نظری و پیشینه تجربی مدیریت زنجیره تامین🔑پیشینه تحقیق و مبانی نظری رفتار مصرف کننده 26 صفحه🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش رفتار مصرف کننده