نمایش فایل(مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های تصمیم ‏گیری)

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های تصمیم ‏گیری را مشاهده می نمایید.
مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های تصمیم ‏گیری|39016134|rsc|مبانی نظری تعاریف تصمیم گیری,پایان نامه تصمیم گیری, پیشینه پژوهش ابعاد تصمیم گیری,پروپوزال نظریه های مهارت تصمیم گیری,دانلود تحقیق نظری تصمیم گیری,پژوهش نظری تصمیم گیری,آریا فایل

دانلود فصل دوم ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های تصمیم ‏گیری در 47 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده.


مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی
برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و
پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها،
استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتی از متن:
تصمیم‏گیری، تاریخچه و مفاهیم
آیا تصمیم‏گیری، پدیده‏های عجیب و ناشناخته ای است یا آنکه کار راحت و ساده ای است؟ هنوز معلوم نیست که چگونه، چه موقع و کجا تصمیم ساخته و پرداخته می شود. به گفته ی مدیر عامل شرکت جنرال موتورز «اغلب سخت است که بگویم که چه کسی و چه موقعی تصمیم گرفته است و حتی چه کسی مبدأ تقصیم بوده است. غالباً من نمی دانم در جنرال موتورز چه موقع تصمیم گرفته می شود؟ من به خاطر نمی آورم که در یک جلسه کمیته ای بوده باشم و مسائل به رأی گیری گذارده شود. معمولاً یک نفر مسائل را خلاصه می نماید. دیگران با تکان دادن سر یا ابراز نظر خود به اجماع می رسند» (کوبین ، 1980) مطالعه مفهوم و ماهیت تصمیم‏گیری، کار و مشکل است و این ناشی از هنگامی که می گوییم تکلیف چیزی را معین کرده ایم، درباره موضوعی به توافق رسیده ایم، مسئله ای را حل و فصل کرده ایم، به نتیجه ای رسیده ایم، جواب پیدا نموده ایم و... در تمامی این موارد منظورمان این است که تصمیمی اتخاذ شده است و با اتخاذ این تصمیم، جریان یا فرآیندی به پایان رسید و خاتمه یافته است. مشکل در این است که سرانجام و پایان یک فرآیند را می توان شروع و آغاز فرآیندی دیگر تلقی کرد. در نتیجه با آغاز دهه 1950 میلادی شاهد حرکت و فعالیتی در زمینه ماهیت، فرآیند و تئوری های تصمیم‏گیری هستیم که به مرور شتاب مصرس و قابل ملاحظه ای به خود گرفته است. (مظاهری، 1379). این مفهوم در مدیریت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و پس از آن تئوری ها طرح ها و تعاریف فراوانی در این زمینه ارائه شده است، در زیر بعضی از این تعاریف آورده شده است.
تعریف تصمیم‏گیری
تصمیم گرفتن در لغت به معنی، اداره کردن، قصد کردن آمده است (دهخدا) رادفر و همکاران (1387) تصمیم‏گیری را فرآیند پیچیده ای می دانند که شامل انواع توانایی های فکری و نیز داشتن اطلاعات در مورد تصمیمی که می‏خواهیم بگیریم می باشد. الوانی (1385) تصمیم‏گیری را عبارت از انتخاب یک راه میان راه‏های مختلف می داند.
تصمیم‏گیری، عبارت از مطالعه، شناسایی و انتخاب گزینه‏ها براساس ارزش ها، اولویت ها و توجیهات تصمیم گیرنده است. تصمیم‏گیری، شامل چندین مرحله است، به این ترتیب که ابتدا باید به مشخص نمودن گزینه‏ها پرداخت و سپس بهترین گزینه را که هماهنگ با اهداف، نحوه زندگی، ارزش ها و خواسته‏های افراد است، برگزید. (هریس ، 1998)
تصمیم‏گیری، عبارت از فرآیند انتخاب ممتازترین گزینه با قاعده از میان سایر گزینه‏هاست. تصمیم‏گیری، در کلیه جنبه‏های زندگی شامل تصمیم در خصوص خرید، رأی گیری، انتخاب شغل و... دخالت دارد. تصمیمات معمولاً با عدم اطمینان در خصوص دنیای خارجی و تعارضات، اولویت ها و رجحان های شخصی همراهند و فرآیند تصمیم‏گیری اغلب با مرحله جمع آوری اطلاعات شروع شده و پس از ارزیابی احتمالی تا آخرین مرحله که انتخاب است، پیش می رود. (شافیر ، 1993) طبق تئوری ساختار برتر مونت‏گومری (1983)، تصمیم‏گیری در واقع جست و جو برای دستیابی به ساختار برتر می باشد. به عبارت دیگر تصمیم‏گیری عبارت است از تلاش برای یافتن برترین گزینه، به طوری که حداقل در یک خصوصیت از سایر گزینه‏ها ارجع و از نظر سایر خصوصیات نیز از هیچیک از موارد کمتر نباشد. طبق فرض، جست و جو برای یافتن ساختار برتر طی چهار مرحله صورت می گیرد:
الف: بازنگری اولیه – جمع آوری گزینه‏های مختلف و خصوصیات مرتبط با هر یک.
ب: یافتن گزینه برتر (احتمالی).
ج: ارزیابی گزینه برتر از نظر برتری نسبت به سایر گزینه‏ها.
د: ساختار برتر، بازنمایی روان شناسانه از گزینه‏ها در صورت انتخاب مورد برتر.


اگر از این مطالب رضایت نداشتید میتوانید در این قسمت جستجوی سایت مطالب مشابه فایل را ببینید.


مطالب دیگر:
📚پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید📚پاورپوینت معرفی سیستم های گرمایشی و سرمایشی📚پاورپوینت معرفی وتحلیل انواع سازمان های فضایی در مجموعه های معماری📚پاورپوینت بررسی مفاهیم و ابعاد معاد📚پاورپوینت بررسی مجرم و مسئولیتهای جزایی در شرایط -حقوق جزایی عمومی 2📚پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن📚ربات های لمسی📚پاورپوینت بررسی مرمت خانه امیر لطیفی-گرگان📚پرسشنامه شاخص احقاق جنسی هالبرت دیوید فارلی هالبرت📚پاورپوینت بررسی مسجد جامع اصفهان📚پاورپوینت بررسی مسجد و مدرسه امام كاشان سلطانیه📚پاورپوینت راهنمای مداخله در بحران (مدیریت بحران)📚پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت📚پاورپوینت بررسی مدیریت از دیدگاه امام علی (ع)📚پاورپوینت بررسی مدیریت استراتژیک📚پاورپوینت بررسی جامع مدیریت استراتژیک📚پاورپوینت بررسی مدیریت استراتژیک در صنایع کوچک و متوسط📚پاورپوینت بررسی مدیریت استرس📚پاورپوینت مدیریت اماکن و تجهیزات ورزشی📚جزوه پاورپوینت مدیریت بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانهای فراگیر کامل📚پاورپوینت بررسی مدیریت پروژه IT📚جزوه پاورپوینت مدیریت رفتار سازمان📚جزوه پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی📚پاورپوینت بررسی مدیریت ریسک📚پاورپوینت بررسی مدیریت زمان