نمایش فایل(تحقیق درباره ويژگيهاي کودک پيش دبستاني )

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق درباره ويژگيهاي کودک پيش دبستاني را مشاهده می نمایید.
تحقیق درباره ويژگيهاي کودک پيش دبستاني |1798146|rsc|تحقیق درباره ویژگیهای کودک پیش دبستانی , کودک پیش دبستانی , ویژگیهای کودک پیش دبستانی

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 13 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

يکي از اصول مهم تعليم و تربيت ، تطبيق فعاليتهاي آموزشي و تربيتي با ويژگيهاي شناختي ، جسماني و عاطفي کودک مي باشد . تعليم و تربيتي که مبتني بر اين موارد نباشد، نمي تواند به اهداف مورد نظر دست يابد. ويژگيهاي کودکان را به سه دسته جسماني ، شناختي و عاطفي تقسيم بندي نموده اند :
کودک پيش دبستاني بين پنج تا شش سال ، استخوانهاي نرم و انعطاف پذيري دارد ، هنوز مهارت کافي در استفاده از ماهيچه هاي کوچک پيدا نکرده است ، منظور از ماهيچه هاي کوچک ، انگشتان کودک است ، در انجام فعاليتهاي بدني ، از کل بدن خود استفاده مي کند و مي توان گفت : رشد کودک از عضلات بزرگتري ، مثل ماهيچه هاي دست ، پا و حرکات عام آغاز شده و به حرکات خاص و عضلات کوچکتر پيش مي رود ، به تدريج بيناين عضلات هماهنگي لازم صورت مي گيرد ( از طريق ميه ليني شدن تارهاي عصبي ) و قلب کودک در اين مرحله سني ، خيلي سريعتر از مراحل قبل رشد مي نمايد .
ويژگيهاي شناختي و عاطفي کودک پيش دبستاني ، بسيار مهم و با اهميت است و بر اساس آنها ، مي توان روشهاي تربيتي و محتواي درسي را مشخص نمود .
کودکان پيش دبستاني ، بسيار فعال و پر جنب و جوش هستند ، آنها در عين اينکه فعالند ، بسيار زود خسته مي شوند و کنجکاو و جستجوگر هستند. اين ويژگي ، به عنوان يکي از اهرمهاي مهم تعليم و تربيت محسوب مي شود و مربي بايد به نحو احسن از آن استفاده نمايد .مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت طرح جامع تهران (1385)🔗پاورپوینت اصول و ضوابط طراحی مجتمع های تجاری🔗پاورپوینت تجزیه و تحلیل رنگ در معماری🔗پاورپوینت بررسی زیبایی شناسی در معماری 🔗پاورپوینت تاریخ معماری رومانسک (رومی وار)🔗پاورپوینت طراحی ساختمان سبز🔗پاورپوینت آشنایی با معماری خانه روکو🔗پاورپوینت آشنایی با معماری کبوترخانه🔗پاورپوینت آشنایی با پکیج های دیواری گازی🔗پاورپوینت تحلیل غیرخطی اجزا محدود تیر بتن آرمه مقاوم سازی شده با FRP🔗پاورپوینت نقش حمل و نقل در اقتصاد شهری🔗پاورپوینت رنگ شناسی و کاربرد در معماری🔗پاورپوینت درب و پنجره های دو جداره🔗پاورپوینت تحلیل هتل🔗پاورپوینت مبانی توسعه معابر شهری🔗پاورپوینت ژیروسکوپ چیست؟🔗گزارش کارورزی کامل برای معماری و عمران🔗شناسایی فرصت های کسب کار از طریق اطلاعات جستجو در گوگل(در دو فرمت pdf اکسل jpg)🔗پاورپوینت سیر تحول در اندیشه های مدیریت🔗پاورپوینت سیستم اسکلتی بدن🔗پاورپوینت سیستم اطلاعات مدیریت🔗پاورپوینت سیستم بانکداری ایران🔗پاورپوینت سیستم پشتیبان تصمیم گیری🔗پاورپوینت سیستم حمل و نقل شهر مسکو🔗پاورپوینت سیستم راداری پسیو