نمایش فایل(تحقیق در مورد هوش هيجاني ابزاري نوين در مديريت بازار 22ص )

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق در مورد هوش هيجاني ابزاري نوين در مديريت بازار 22ص را مشاهده می نمایید.
تحقیق در مورد هوش هيجاني ابزاري نوين در مديريت بازار 22ص |1562848|rsc|تحقیق در مورد هوش هیجانی ابزاری نوین در مدیریت بازار 22ص ,هوش هیجانی ابزاری نوین در مدیریت بازار 22ص,دانلود تحقیق در مورد هوش هیجانی ابزاری نوی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 21 صفحه

قسمتی از متن .doc :

هوش هيجاني ابزاري نوين در مديريت بازار

چكيده

اين مقاله به موضوع هوش هيجاني و كاربرد آن در مديريت سازمان‌ها مي‌پردازد. هوش هيجاني تعريف شده و با هوش تحصيلي مقايسه مي‌شود. شرايط بروز هوش هيجاني و استعدادهاي فردي براي ايجاد هوش هيجاني تشريح مي‌شوند. سپس كاربرد هوش هيجاني در مديريت بازار بررسي مي‌شود. هم‌چنين به موضوع هوش بين فردي، اميد و خوش‌بيني و نقش آنها در مديريت بازار پرداخته مي‌شود.

منبع : روزنامه همشهري،‌ پنج‌شنبه 24 شهريور 1384، سال سيزدهم، شماره 3801، صفحه 12.

كليدواژه : هوش هيجاني؛ هوش تحصيلي؛‌ هوش بين فردي؛ مديريت بازار

1- مقدمه

مديريت و يا عامل انساني مهمترين دليل تحولاتي است كه امروز بشر در همه زمينه‌ها و به هر شكلي در جوامع گوناگون شاهد آن است. در واقع عامل انساني است كه تفاوت‌هاي فاحش امروز زندگي بشر با شرايط گذشته‌اش را رقم زده است. اگر اين عامل از زندگي روزمره حذف شود در واقع توسعه و پيشرفت از زندگي انسان حذف مي‌شود. براي تغيير و حركت بسوي شرايط بهتر علاوه بر عواملي چون سرمايه، مواد اوليه و غيره مهمترين و اصلي‌ترين عامل نيروي انساني است. در واقع ثروت و دارايي هر جامعه‌اي تنها و تنها نيروي انساني است. اين ديدگاه شايد افراطي بنظر برسد ولي واقعيت‌هاي پيشرو در جوامع گوناگون اين امر را ثابت مي‌كند. اگر يك جامعه را با همه امكانات مادي و ثروت‌هاي بيكران با جامعه‌اي كه از همه اين امكانات بي‌بهره است مقايسه كنيم و مشاهده كنيم كه جامعه فاقد ثروت از توان و قدرت بالاتري برخوردار است تنها عاملي كه اين مسئله را ايجاد كرده بايد عامل انساني باشد در زمينه امور اقتصادي و تجاري مانند همه ديگر بخش‌هاي اجتماعي عامل انساني مهم و حياتي است. مقاله حاضر نگاهي دارد به يكي از ديدگاه‌هاي جديد در زمينه مديريت تجاري.نخستين توجهي كه در عرصه مديريت و تجارت به صورتي جدي به رفتار مناسب با عوامل انساني مبذول گشت به التون مايو استاد دانشگاه هاروارد مربوط مي‌شود. وي در تحقيقاتي كه در شركت برق وسترن انجام داد و به تحقيقات هاتورن معروف شد به اين نتيجه مهم رسيد كه توجه به عامل انساني مهم ترين ابزار در رشد انگيزش و بهره‌وري سازمان‌ها و كاركنان آنها است. در واقع بعد از آنكه تيلور اصول مديريت علمي خود را منتشر و اجرا نمود انقلابي در بهره‌وري سازمان‌ها رخ داد، اما به همان نسبت اداره سازمان‌ها را به سمت شيوه‌هاي مكانيكي كه موجب كاهش رضايت كاركنان مي‌شد سوق داد. تلاش‌هاي التون مايو كه در واقع آغازگر جنبشي نوين در عرصه مديريت بود و به مكتب رفتارگرايان معروف گشت باعث شد مديران و نخبگان تجاري توجهي ويژه به عامل روحيه انساني در داخل و خارج از سازمان نمايند. شكوفايي شيوه رفتارگرايان مربوط به سال‌هاي ۱۹۳۰ مي‌شود با اين وجود تا به حال اين بينش اعتبار خود را حفظ نموده است. طوري كه حالا در تقسيم‌بندي‌هايي كه براي نگرش مديريتي مديران به كار مي‌رود آنها را به دو دسته كارمندگراها و كارگراها تقسيم مي‌كنند كه در واقع تمايزي است بين كساني كه اولويت و تمركز خود را بر انجام كار بدون توجه به روحيه ديگران مي‌دهند و كساني كه روحيه كاركنان و انگيزش آنان را در نظر مي‌گيرند. ناگفته پيداست بهترين شيوه روشي است كه هر دو وجه را يعني كارگرايي و كارمند گرايي را در اوج دارا باشد.

هوش هيجاني به نظر مي‌رسد مي‌تواند شكل تكامل يافته‌اي از توجه به انسان در سازمان‌ها باشد و ابزاري نوين و شايسته در دستان مديران تجاري و تئوريسين‌هاي بازار براي هدايت افراد درون سازمان و مشتريان برون سازمان و تأمين رضايت آنها.

2- هوش هيجانيمطالب دیگر:
📒تحقیق در مورد فقر 15 ص 📒تحقیق در مورد توضیح مختصری درباره جامعه شناسی کشاورزی 8ص 📒تحقیق در مورد فقر و فحشاء 10 ص 📒تحقیق در مورد فلسفه هاي معاصر تربيت اخلاقي 📒تحقیق در مورد توربين هاي گازي 📒تحقیق در مورد فوايد و مضرات چت 📒تحقیق در مورد تِنیا ی 📒تحقیق در مورد فيزيك الكتريسيته 13 ص 📒تحقیق در مورد تکبر 📒تحقیق در مورد قدرت جذر و مد 📒تحقیق در مورد تکنولوژی برنج 📒تحقیق در مورد قرآن و رويداد غدير 17 ص 📒تحقیق در مورد جامعه ما به بازسازي و شست‌وشوي مجدد اخلاقي احتياج دارد 11 ص 📒تحقیق در مورد قرآن معجزة جاويد پيامبر 17 ص 📒تحقیق در مورد قرآن و ضرورت آن 17 ص 📒تحقیق در مورد قسم هاي قرآني 12ص 📒تحقیق در مورد جايگاه مناسب جهت پراربندي 📒تحقیق در مورد قضا و قدر 📒تحقیق در مورد جایگاه معاد 📒تحقیق در مورد قيام امام حسين 23ص 📒تحقیق در مورد قيام امام خميني و امام حسين 📒تحقیق در مورد كميل كيست 📒تحقیق در مورد جغرافياي استان تهران 📒تحقیق در مورد جنگ روانی 8ص 📒تحقیق در مورد جوجه كشي